MEBRAN (PVC) KAPI

Renk ve dokusuyla evinizin en özel mobilyası.

PVC Nedir?

Kapı yüzeylerinde kullanılan PVC (Polivinil Klorür), oldukça geniş bir kullanım alanı olan plastiktir. Kapı ve pencere üretiminde kullanılan en yaygın ve bilinen kimyasal malzemedir. PVC geri dönüşümü olan, yani tekrar kullanılabilen bir malzeme olduğundan çevre dostudur.

PVC Panel Kapı Üretim Süreci Nasıldır?

PVC kapı üç ana üretim malzemesinden oluşmaktadır. Seren, kapının dört tarafını çevreleyen masif ağaçtan oluşan 35×42 veya 30×50 mm ebadında, boyuna ekli, finger joint sistemle ve tutkalla birleştirilen kısımdır. Dolgu petek, kapının gövdesine destek amaçlı uygulanan ve kapının direncini artıran, aynı zamanda hafif olmasını sağlayan, Kraft malzemedir. PVC kapı yüzeyi, 4 mm veya 6 mm kalınlığındaki MDF panele istenen renkte PVC malzeme uygulanmasıyla elde edilir. Kenar bandı öncesi ebatlama yapılır. Kilit ve kapı kol yerleri açılır. PVC kapı yüzeyine desen verilecekse ayrıca CNC tezgâhta istenilen kapı deseni ve şekli verilir. Kapı yüzeyine PVC yapıştırılmadan önce CNC tezgahında desen verilmiş olmalıdır. Daha sonra PVC malzeme ısı yardımıyla MDF kapı yüzeyine uygulanır. Özetle, PVC kapı üretimi serenler kullanılarak çerçeve çakımı, çakılan kapı çerçevesinin içine petek dolgu yerleştirilmesi, PVC kapı yüzeyinin preslenmesi, kapı ebatlama, kenar bandı yapıştırılması, kilit ve kapı kolu açılması, toz ve artıklardan arındırılması, kapının paketlenerek montaja hazır hale getirilmesi aşamalarından oluşur.

PVC Kapının Teknik Özellikleri Nelerdir?

PVC kapı kanat kalınlığı 42 mm olup, üretimde kullanılan MDF panellerin kalınlığı 4 mm veya 6 mm, serenlerin kalınlığı ise 30 mm’dir (6 mm + 30 mm + 6 mm = 42 mm). Kenar serenleri %10 – %14 arasında rutubete dayanıklı ladin veya köknar ağacından elde edilir. Kilit ve menteşe bölgeleri takviyeli bu çatkıya hava delikli petek dolgu yerleştirilir. PVC kapı yüzeylerine boya gerekmez. PVC kapılar kendinden desenli ve renklidir. Bitmiş PVC kapı kanadının ölçüleri 90×209 cm’dir. PVC kapılar, oda ve WC kapısı olarak istenilen ölçülerde üretilebilir. Ayrıca PVC kapıyı çift kanat olarak istenilen genişlikte üretmek de mümkündür.

PVC Kapının Avantajları Nelerdir?

PVC kapı fiyatları, doğal ahşap kaplamalı diğer kapı modellerine göre daha ekonomiktir. PVC kapılar kolay temizlenir, hijyeniktir, kapı modeli ve desen seçeneği çok fazladır. Montajı kolay yapılır. Güneş ışınlarına ve çizilmelere, darbelere karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür. PVC kapılar renk alternatifi en fazla bulunan kapılardandır. Ayrıca, iç mekân kapısı olarak her alanda kullanım için uygundur.

LENA SOFT BEJ

LENA BELIZE MAVİ

LN100 ANTRASİT

LENA KILÇIK ANTRASİT

LENA KOZMİK GRİ

LN50 LAKE BEYAZ